Aktualności

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 2 kwietnia 2021 r. zmarł Pan Profesor Wiesław Jamrożek, wieloletni kierownik Zakładu Historii Wychowania, zasłużony naukowiec i pedagog.

Poniżej prezentujemy najnowsze prace pracowników Zakładu Historii Wychowania:
K. Ratajczak, Szkolnictwo w Wielkopolsce na tle sąsiadów w okresie średniowiecza, Poznań 2017.

> W. Jamrożek, Kongresy i zjazdy pedagogiczne w rozwoju polskiej myśli i praktyki edukacyjnej (do 1939 roku), Poznań 2015.

> Zabawka – przedmiot ludyczny i obiekt kolekcjonerski, red. K. Kabacińska-Łuczak, D. Żołądź-Strzelczyk, Poznań 2016.

2.11.2015 r. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi publikacjami pracowników Zakładu Historii Wychowania:
> Michał Nowicki, Akademia Lubrańskiego. Organizacja szkoły i działalność wychowawcza, DiG, Warszawa 2015.

> Iwona Chmura-Rutkowska, Edyta Głowacka-Sobiech, Izabela Skórzyńska, „Niegodne historii”? O nieobecności i stereotypowych wizerunkach kobiet w świetle podręcznikowej narracji historycznej w gimnazjum, Wydawnictwo Naukowe UAM, Poznań 2015

> Justyna Gulczyńska, Przemiany w szkolnictwie średnim ogólnokształcącym w Polsce w latach 1944-1989, Wydawnictwo Naukowe UAM, Poznań 2014

> Edyta Głowacka-Sobiech, Harcerstwo w Polsce w latach 1944-1990, Wydawnictwo Naukowe UAM, Poznań 2013

29.10.2015 r. Dyskusja wokół książki "Niegodne historii? O nieobecności i stereotypowych wizerunkach kobiet w świetle podręcznikowej narracji historycznej w gimnazjum"
Spotkanie z Autorkami dr Iwoną Chmura-Rutkowską, dr hab. Edytą Głowacką-Sobiech, prof. UAM dr hab. Izabelą Skórzyńską, które poprowadzi dr hab. Maciej Michalski odbędzie się 5 listopada 2015 r. o godz. 17:00 w Collegium Maius, ul. Fredry 10.

22.05.2012 r.: Proponujemy lekturę nowej publikacji pracowników Zakładu: prof. Doroty Żołądź-Strzelczyk oraz dr Katarzyny Kabacińskiej-Łuczak (zob. na stronie wydawnictwa):

27.10.2011 r.: Zapraszamy do zapoznania się z nową publikacją, która powstała m.in. dzięki zaangażowaniu pracowników Zakładu Historii Wychowania:

Nowe publikacje pracowników zakładu: